Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł poszukiwany „Arab” - członek grupy wołomińskiej

Data publikacji 28.04.2010

33-letniego Krzysztofa R. ps. Arab – członka grupy wołomińskiej działającej w latach 90. pod kierownictwem Mariana K. ps. Klepak - zatrzymali kryminalni z Wołomina. Mężczyzna w lutym tego roku został zwolniony z zakładu karnego, w którym przebywał od listopada 2006 r. między innymi za uprowadzenia, rozboje, kradzieże i handel narkotykami. Teraz kolejne 6 miesięcy spędzi w areszcie śledczym.

Do funkcjonariuszy wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy wpłynął list gończy i nakaz aresztowania Krzysztofa R. ps. Arab, wydany przez świdnicki sąd. Mężczyzna był dobrze znany miejscowym funkcjonariuszom. W latach 90. był członkiem zorganizowanej grupy wołomińskiej kierowanej przez Mariana K. ps. Klepak. Grupa ta zajmowała się najcięższymi przestępstwami takimi jak: uprowadzenia dla okupu, rozbojami z użyciem niebezpiecznego narzędzia, kradzieżami oraz handlem narkotykami.

Wołomińscy kryminalni natychmiast przystąpili do działania. Kilka dni nieustającej pracy przyniosło oczekiwane rezultaty. Poszukiwany Krzysztof R. został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Wołomina. Mężczyzna nie spodziewał się zatrzymania i zupełnie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy nie stawiał oporu. Z początku próbował zmylić policjantów z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, podając nieprawdziwe dane osobowe. Jednak już po założeniu kajdanek zmienił zdanie, podając swoje prawdziwe personalia.

Chwilę po zatrzymaniu przewieziono 33-latka do wołomińskiej komendy. Stamtąd trafił do aresztu.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony
Polska Policja