Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ciąg dalszy zatrzymań w sprawie samochodowego gangu

Data publikacji 23.01.2007

Kontynuując rozpracowywanie jednej z największych, dotychczas rozpoznanych grup przestępczych kradnących luksusowe samochody w województwach kujawsko-pomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim policjanci z bydgoskiego Zarządu CBŚ zatrzymali 20 stycznia w okolicach Gdańska kolejną osobę. To siódmy podejrzany w tej sprawie.

Rozpoczynając w ubigłym tygodniu akcję, w której zatrzymanych zostało 6 osób, w tym kierujący "gangiem" samochodowym 32-letni gdańszczanin, śledczy zdawali sobie sprawę, że to dopiero jej początek. O 35-letnim mężczyźnie spod Gdańska wiedzieli, że przebywa w Niemczech. Czekali na jego przyjazd. Po zatrzymaniu przedstawiono mu taki sam zarzut, jak pozostałym podejrzanym - kradzież samochodów i udział w grupie przestępczej.

Na wniosek prowadzących śledztwo i nadzorującego je prokuratora sędzia Sądu Rejonowego w Bydgoszczy zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na 2 miesiące. Wobec pozostałych sprawców ten sam środek zapobiegawczy zastosowano wcześniej - pięciu z nich aresztowano na 3 miesiące, a jednego na miesiąc. Policjanci wspólnie z prokuratorami Wydziału d/s Przestepczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy nadal pracują nad sprawą.

Zobacz także: 18.01.2007 Bydgoszcz: Grupa samochodowa zlikwidowana
Powrót na górę strony