Odzyskano luksusowe auta - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano luksusowe auta

Data publikacji 28.04.2010

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej odzyskali auta warte ponad 250 tys. złotych. Pojazdy, skradzione na terenie Niemiec, miały być sprzedane w Polsce.

Trzy dni temu policja niemiecka za pośrednictwem Biura Współpracy Międzynarodowej Komendy Głównej Policji zwróciła się z prośbą o pomoc w odzyskaniu dwóch luksusowych samochodów sprowadzonych do Polski. Według przekazanej informacji były to samochody marki BMW w kolorze czarnym, wyprodukowane w 2009 roku. Jak ustalono, oba pojazdy zostały skradzione w listopadzie 2009 roku, a następnie zmieniono w nich numery nadwozia i ponownie zarejestrowano na podstawie sfałszowanych dowodów rejestracyjnych.

W momencie wykrycia fałszerstwa przez stronę niemiecką samochody były już wywiezione do Polski – stąd prośba o pomoc w odnalezieniu i zabezpieczeniu tych samochodów. Funkcjonariusze z samochodówki natychmiast przystąpili do działania. Dokonanie ustaleń utrudniał fakt, że pojazdy o przekazanych numerach nadwozia nie były jeszcze zarejestrowane w Polsce. Dwa dni intensywnej pracy oraz kontaktów z policją niemiecką pozwoliły jednak zlokalizować oba pojazdy na terenie jednej z firm zajmujących się sprowadzaniem luksusowych aut.

Teraz należało jak najszybciej dotrzeć do firmy, zanim pojazdy zostaną sprzedane. Gdy funkcjonariusze weszli na teren firmy, odnaleźli dwa luksusowe samochody, którymi zainteresowana była policja niemiecka. Każdy z pojazdów wart jest ponad 250 tys. złotych.

Odzyskane pojazdy trafiły na policyjny parking, gdzie specjaliści odczytają oryginalne numery nadwozia. Wszystko wskazuje, że firma, gdzie auta były wystawione do sprzedaży, została oszukana na ponad 500 tys. złotych

Cała sprawa prowadzona jest przez funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością samochodową, którzy wyjaśniają wszystkie okoliczności.

(źródło: KSP)
 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja