Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Diler usłyszał 14 zarzutów

Data publikacji 28.04.2010

Aktem oskarżenia zakończyło się śledztwo przeciwko dilerowi narkotyków z Żagania. Policjanci zebrali dowody, które pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu 14 zarzutów handlu, udzielania i posiadania narkotyków. W czasie śledztwa sześć zarzutów przedstawiono również nieletnim dziewczynom.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu przez kilka miesięcy prowadzili śledztwo przeciwko dilerowi narkotyków z Żagania. W czasie prowadzonych działań zebrano dowody, które pozwoliły na przedstawienie 22-letniemu mężczyźnie 14 zarzutów popełnienia przestępstw narkotykowych.

Piotr K., mieszkaniec Żagania, jest podejrzany o handel i udzielanie narkotyków osobom dorosłym i małoletnim oraz posiadanie środków odurzających. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żaganiu 22-latek od grudnia ubiegłego roku przebywa w areszcie śledczym.

W sprawie ustalono m.in., że podejrzany, w okresie kilkunastu miesięcy, ponad 100 razy dawał nieodpłatnie narkotyki znajomej dziewczynie. Przekazał jej w sumie 2 kilogramy marihuany.

W tej sprawie dodatkowo sześć zarzutów przedstawiono również dwóm nieletnim dziewczynom podejrzanym o handel i udzielanie narkotyków. Sprawę nieletnich skierowano do sądu rodzinnego.

(źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.)

Powrót na górę strony