Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odsłonięcie tablicy pamięci i ślubowanie policjantów

Data publikacji 29.04.2010

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej policjantów zamordowanych w 1940 r. przez NKWD w Kalininie oraz ku pamięci funkcjonariuszy, którzy służbę ojczyźnie przypłacili życiem. Następnie na dziedzińcu komendy wojewódzkiej odbyło się uroczyste ślubowanie 59 nowo przyjętych policjantów.

Tablica jest hołdem policjantów województwa kujawsko-pomorskiego dla tych, którzy wypełnili słowa roty ślubowania do końca. W obecności Prezydenta Bydgoszczy Konstantego Dombrowicza, zaproszonych gości, rodzin poległych funkcjonariuszy oraz kadry kierowniczej kujawsko-pomorskiej Policji uroczystego odsłonięcia tablicy dokonali: Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Dariusz Kurzawa, Wiceprezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Bydgoszczy Izabella Montowska oraz Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Krzysztof Gajewski. Miejsce pamięci poświęcił Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej Ksiądz Biskup Jan Tyrawa.

Następnie na dziedzińcu komendy wojewódzkiej odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Szeregi kujawsko-pomorskiej Policji zasiliło w sumie 59 funkcjonariuszy, w tym 30 osób przyjętych z „cywila”, wśród których są również trzy panie oraz 29 osób po odbyciu zastępczej służby wojskowej. Nowi funkcjonariusze będą pełnić służbę w jednostkach województwa i Oddziale Prewencji Policji, m.in. 8 policjantów w Komendzie Miejskiej w Bydgoszczy, 5 w Grudziądzu, 6 w Toruniu oraz 4 we Włocławku.

W ramach uroczystości, z okazji Narodowego Święta 3 Maja, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy wyróżnił funkcjonariuszy garnizonu kujawsko-pomorskiego za wzorową służbę. Ponadto siedmiu policjantów otrzymało pamiątkowe albumy z okazji mianowania na pierwszy stopień oficerski.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)
 

 

Powrót na górę strony