Uciekał przed policją kradzionym samochodem - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policją kradzionym samochodem

Data publikacji 23.01.2007

22 stycznia około godziny 13:00 dzielnicowy z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, jadąc prywatnym samochodem, zauważył mężczyznę, który kierował Fiatem Uno. Funkcjonariusz natychmiast rozpoznał samochód, który został ukradziony dwa tygodnie wcześniej w Jeleniej Górze.

Policjant chciał go zatrzymać, jednak kierujący Fiatem zaczął uciekać. Policjant powiadomił dyżurnego i ruszył w pościg za samochodem. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, po otrzymaniu tej informacji skierował do pomocy radiowozy, które zablokowałyby drogę od strony Cieplic. Kierowca Uno jednak nie reagował na sygnały policjantów do zatrzymania. Uderzył w policyjny radiowóz, wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo. Po kilku minutach mężczyzna został zatrzymany. Kierowcą skradzionego Fiata był 28-letni jeleniogórzanin, wielokrotnie notowany przez policję. Ponadto, jak ustalili policjanci 28-latek miał zakaz kierowania pojazdami do 2008 roku. 

Najprawdopodobniej odpowie za kradzież z włamaniem i naruszenie zakazu sądowego. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policja wystąpiła z wnioskiem o jego aresztowanie.

Powrót na górę strony
Polska Policja