7 rozbójników w areszcie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

7 rozbójników w areszcie

Data publikacji 23.01.2007

Policjanci zatrzymali siedmiu sprawców rozbojów, którzy napadali na mieszkańców Kraśnika od grudnia zeszłego roku.

W sylwestrowy wieczór 2006 r. policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju dokonanym na mieszkańcu Kraśnika. Idącego ulicą przechodnia zaczepił nieznany mężczyzna i grożąc pobiciem zażądał pieniędzy. Słysząc jego odmowę, napastnik "ruszył" z pięściami, obezwładniając swoją ofiarę. Po przeszukaniu jego kieszeni, nie znalazł żadnych pieniędzy, więc ściągnął z ręki ślubną obrączkę i uciekł. Już następnego dnia policjanci zatrzymali sprawcę. Poszkodowany rozpoznał złodzieja. Okazało się, że jest to Czesław T. 49 letni mieszkaniec Kraśnika. 

W połowie stycznia funkcjonariusze zatrzymali z kolei sprawcę brutalnego napadu w miejscowości Boby gm. Urzędów. Wiesław N. trzy dni wcześniej napadł na kobietę. i grożąc zabójstwem zażądał pieniędzy. 35-latek przeszukał jej ubranie, a gdy się okazało, że kobieta nie posiada pieniędzy usiłował ją zgwałcić. Ta jednak wyrwała się napastnikowi i uciekła, a o całym zdarzeniu powiadomiła policję. 

Kolejnego sprawcę rozboju policjanci zatrzymali 18 stycznia. Aleksander J. bez stałego miejsca zamieszkania wspólnie ze swoim synem pobił i z kieszeni spodni zabrał mieszkańcowi Kraśnika 400 zł. Policjanci prowadzą czynności do zatrzymania syna.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali trzech sprawców rozboju: 19 letniego Łukasza S., 19 letniego Krystiana G. i 20 letniego Marka W. Dzień wcześniej przestępcy napadli na jednego ze starszych przechodniów. Wykręcili mu ręce do tyłu i zażądali gotówki. Przytrzymując Władysława W. z kieszeni spodni zabrali mu 100 zł.

Innego sprawcę kradzieży rozbójniczej zatrzymali policjanci z Posterunku Policji Dzierzkowicach. Michał K. zabrał 19 latkowi telefon komórkowy i dotkliwie go pobił. 27- Latek zostanie doprowadzony do prokuratury Rejonowej w Kraśniku celem zastosowania środka zapobiegawczego. 

Wszyscy sprawcy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grożą im kary nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 
Powrót na górę strony
Polska Policja