Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ujawniono ponad kilogram marihuany

Data publikacji 29.04.2010

Taką ilość narkotyku ujawnili lubelscy policjanci w mieszkaniu 22-latka. Mężczyzna ukrył blisko 1,2 kilograma marihuany w oparciu wersalki. Nielegalną substancję mundurowi ujawnili również przy jego 16-letnim bracie. Dzisiaj 22-latek z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zostanie doprowadzony do prokuratury. Za udzielanie narkotyków w znacznych ilościach grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek policjanci z Lublina podczas legitymowania ujawnili przy 16-letnim Michale P. woreczek z marihuaną. Mieszkaniec Lublina przyznał się, że kilka woreczków z narkotykiem trzyma w swojej odzieży w domu. Kiedy funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie, okazało się, że susz konopi ukrył w szlafroku. To jednak nie jedyne narkotyki, jakie odnaleźli policjanci. Podczas przeszukania pokoju należącego do jego 22-letniego brata, mundurowi zauważyli w oparciu wersalki 21 foliowych woreczków o różnej wielkości. Po ich wyjęciu okazało się, że wypełniający je susz rośliny to marihuana.

Policjanci ujawnili także dwie wagi oraz blisko 300 pustych woreczków foliowych służących do porcjowania narkotyku. Kiedy mundurowi zważyli całość zabezpieczonego suszu konopi, okazało się, że jest jej blisko 1,2 kg. Z takiej ilości nielegalnej substancji można było przygotować prawie 2,4 tys. działek narkotyku.

W mieszkaniu braci przebywał także ich 21-letni kolega. Jak się okazało, Paweł S. z Lublina posiadał przy sobie warty ponad 2,4 tys. złotych telefon komórkowy pochodzący z kradzieży.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Sekcji do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Policjanci ustalają, w jaki sposób 22-latek nabył narkotyki oraz komu go udostępniał.

Dzisiaj 22-latek z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie trafi przed oblicze prokuratora. Za rozprowadzanie znacznej ilości narkotyku grozi kara 10 lat pozbawienia wolności. Jego 16-leni brat za posiadanie nielegalnej substancji odpowie przed Sądem dla Nieletnich. Natomiast 21-latek odpowie za paserstwo. Za to przestępstwo grozi kara 5 lat więzienia.

(źródło: KWP w Lublinie)

Film Ujawniono ponad kilogram marihuany

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ujawniono ponad kilogram marihuany (format flv - rozmiar 3.73 MB)

Powrót na górę strony