Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł z bronią na sklep

Data publikacji 29.04.2010

Wczoraj zamaskowany mężczyzna wszedł do sklepu spożywczego, grożąc pracownikowi przedmiotem przypominającym broń, zażądał pieniędzy. Zabrał z kasy 400 zł i uciekł. Pomimo tego, że zaraz po napadzie zmienił ubranie, został rozpoznany i zatrzymany przez dwóch dzielnicowych.

Wczoraj ok. godz. 14.30 do sklepu spożywczego wszedł zamaskowany mężczyzna, grożąc sprzedawcy przedmiotem przypominającym broń, zażądał pieniędzy. Sprzedawca oddał pieniądze, a gdy napastnik uciekł, powiadomił Policję. Na miejsce przyjechała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, a dyżurny podał komunikat o napadzie do wszystkich patroli na terenie miasta.

Chwilę później dwaj dzielnicowi zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Ten na widok policjantów odrzucił do kosza jakiś przedmiot. Jak się później okazało, był to pistolet, który miał przy sobie podczas napadu. Policjanci zatrzymali mężczyznę.

Okazało się, że jest to 35-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Mężczyzna, aby zmylić pościg, zaraz po napadzie zmienił ubranie. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie w chwili zatrzymania wykazało u niego ponad 3,5 promila. 35-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Mężczyzna jest znany Policji i był już wcześniej karany za inne przestępstwa. Tym razem odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Policjanci wystąpią za pośrednictwem prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny. Sprawdzają także czy zatrzymany mężczyzna nie jest sprawcą również innych podobnych przestępstw. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

(źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.)

Powrót na górę strony