Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał wyłudzić pieniądze, dając ogłoszenie, że sprzeda dziecko

Data publikacji 29.04.2010

Dziennikarze programu interwencyjnego "Uwaga" kilka dni temu dotarli do ogłoszenia umieszczonego w Internecie o sprzedaży dwuletniego dziecka. O sprawie poinformowali policjantów z KGP. Następnie ustalono, że ofertę złożyła osoba z terenu Wielkopolski - w konsekwencji kryminalni z Poznania zatrzymali mężczyznę, który jest za to odpowiedzialny. Do jednostki doprowadzono również trzy inne osoby, których udział w procederze jest wyjaśniany. Finał sprawy to próba wyłudzenia dużych pieniędzy.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu zostali powiadomieni przez funkcjonariuszy z Centralnego Zespołu do walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego KGP o ogłoszeniu w Internecie dotyczącym sprzedaży dwuletniego dziecka.

W handlowej ofercie kobieta zaoferowała kupno swojego dziecka za 10 tysięcy euro. Dziennikarze programu interwencyjnego "Uwaga" wyłapali te ogłoszenie i rozpoczęli korespondencję ze sprzedającą. Kiedy pojawiły się konkretne informacje o sposobie zapłaty zaliczki, wskazania konta i konkretnego terminu i miejscu przekazania dziecka, powiadomili Policję.

Przeprowadzone przez policjantów Centralnego Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi wstępne ustalenia wskazały Wielkopolskę jako miejsca opublikowania ogłoszenia.

Natychmiast do wyjaśnienia tej sprawy zostali zaangażowani policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Jeszcze tego samego dnia kryminalni ustalili, że sprawa nie dotyczy sprzedaży dziecka, a próby wyłudzenia dużych pieniędzy. Bardzo szybko dotarli do ogłoszeniodawcy. Został on zatrzymany w jednym z poznańskich hoteli. Ma 24 lata i nie ma stałego miejsca zamieszkania. Ogłoszenie umieścił w jednej z poznańskich kafejek internetowych. Zdjęcie dziecka "wystawionego" na sprzedaż było przypadkowe.

Aby wyjaśnić tę sprawę, policjanci doprowadzili do jednostki Policji jeszcze trzy osoby, w tym kobietę, na której konto bankowe miały być przekazane pieniądze. W tej chwili śledczy sprawdzają, jaki był ich udział w tym przestępczym procederze.

Policjanci zajmujący się sprawą sprawdzają, czy mężczyzna w podobny sposób oszukał inne osoby. Za próbę wyłudzenia pieniędzy może on trafić do więzienia nawet na 8 lat.

(źródło: KWP w Poznaniu)

Film Chciał wyłudzić pieniądze, dając ogłoszenie, że sprzeda dziecko


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Chciał wyłudzić pieniądze, dając ogłoszenie, że sprzeda dziecko (format flv - rozmiar 2.88 MB)

Powrót na górę strony