Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podróbki za 1,7 mln złotych

Data publikacji 30.04.2010

Wczorajsza akcja policjantów z Katowic zakończyła się zabezpieczeniem dużej ilości podrobionych towarów. Kilku sprzedawców z targowiska oferowało do sprzedaży podróbki wyrobów renomowanych firm, wycenione przez przedstawicieli producentów na 1,7 mln złotych. Nieuczciwym handlującym mogą grozić teraz wysokie grzywny, a nawet 2 lata więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z KWP w Katowicach „przyjrzeli się” wczoraj bliżej towarom, jakimi handlowali sprzedawcy na katowickim targowisku przy ul. Pukowca. Na kilku stoiskach odkryli nową odzież i dodatki renomowanych firm światowych. Bluzki, buty, torebki, sprzedawane w firmowych salonach po kilka tysięcy złotych, na straganach można było dostać już za kilkadziesiąt – kilkaset złotych. Szybko okazało się jednak, że są to podróbki.

W sumie śledczy zabezpieczyli ponad 1600 sztuk odzieży, butów, torebek, biżuterii i innych dodatków sygnowanych logo uznanych firm światowych. Wstępne oceny przedstawicieli producentów potwierdziły, że są to podróbki. Gdyby towary były oryginalne, ich wartość przekroczyłaby 1,7 mln złotych.

Po dokładnych ekspertyzach biegłych zapadną decyzje o zarzutach, jakie usłyszą nieuczciwi handlarze. Najprawdopodobniej odpowiedzą za złamanie przepisów prawa własności przemysłowej, za co grożą wysokie grzywny, a nawet 2 lata więzienia. Gdyby się okazało natomiast, że uczynili oni sobie z tego stałe źródło dochodu, za więziennymi murami będą mogli spędzić nawet 5 lat.

(źródło: KWP w Katowicach)

Film Podróbki za 1,7 mln złotych

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podróbki za 1,7 mln złotych (format flv - rozmiar 3.95 MB)

Powrót na górę strony