Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradzione w Hiszpanii i na Łotwie - odzyskane w Polsce

Data publikacji 30.04.2010

Pięć ciężarówek skradzionych w Hiszpanii i na Łotwie o wartości miliona złotych odzyskali na terenie jednej firm w powiecie Warszawa Zachód stołeczni policjanci z wydziału dw. z przestępczością samochodową. Ciągniki siodłowe trafiły do Polski na podstawie sfałszowanych dokumentów.

Policjanci wydziału dw. z przestępczością samochodową KSP uzyskali informację o tym, że na terenie jednej z firm, zajmującej się handlem ciężarówkami, znajdują się 4 skradzione ciągniki siodłowe. Samochody te miały być skradzione w Hiszpanii oraz na Łotwie, a następnie zakupione przez firmę mającą siedzibę w powiecie Warszawa Zachód.

Policjanci natychmiast przystąpili do zabezpieczenia skradzionych ciężarówek. Po sprawdzeniach w systemie informacyjnym Schengen policjanci z samochodówki potwierdzili, że 4 ciężarówki kilkanaście dni temu zostały skradzione w Hiszpanii, a jedna pod koniec marca na Łotwie.

Wszystko wskazuje na to, że dokumenty do wszystkich samochodów zostały sfałszowane. Przedstawiciele firmy, na terenie której ciężarówki zostały zabezpieczone, zakupili je w Hiszpanii i najprawdopodobniej zostali oszukani przez sprzedawców ciągników,  ich rzekomych właścicieli. Wartość zabezpieczonych ciężarówek to milion złotych.

(źródło: KSP)

Film Skradzione w Hiszpanii i na Łotwie - odzyskane w Polsce


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Skradzione w Hiszpanii i na Łotwie - odzyskane w Polsce (format flv - rozmiar 3.24 MB)

Powrót na górę strony