Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Morderca znaleziony pod zlewem

Data publikacji 23.01.2007

Dzisiaj nad ranem zachodniopomorscy policjanci zatrzymali w Szczecinie 27–letniego Tomasza Ś., który od października 2006 roku był poszukiwany przez sąd listem gończym. Mężczyzna uciekł z zakładu karnego, w którym odsiadywał wyrok m.in. za zabójstwo w 1997 r. Wtedy zabił nożem kuchennym kobietę w jej mieszkaniu, a później by zatrzeć ślady próbował spalić ciało wraz z lokalem.

W 1997 roku Tomasz Ś. w Szczecinie przy użyciu noża kuchennego zabił kobietę w jej mieszkaniu. Ciosy w szyję oraz w twarz spowodowały, że ofiara wykrwawiła się na śmierć. Aby zatrzeć ślady swojej zbrodni sprawca próbował podpalić mieszkanie, w którym doszło do tragedii. Jednak pożar w  porę ugaszono. Po zatrzymaniu przez policję sprawcy sąd wymierzył mu karę 15 lat pozbawienia wolności. Zarzuty dotyczyły zabójstwa oraz spowodowania zagrożenia życia, zdrowia oraz mienia (w czteropiętrowym budynku).
 
Skazany odsiadywał wyrok w zakładzie karnym w Nowogardzie. Ostatnio przebywał w Oddziale Zewnętrznym w Płotach, gdzie był kierowany do wykonywania prac gospodarczych. Uciekł podczas jednej z takich prac w październiku 2006 r.
 
Od tego momentu Tomasz Ś. był poszukiwany listem gończym. Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie uzyskali operacyjną informację o możliwych miejscach przebywania poszukiwanego. Funkcjonariusze zaczęli sprawdzać m.in. mieszkanie konkubiny. W trakcie przeszukiwania kuchni w szafce pod zlewozmywakiem odnaleźli w schowku (zakrytym ręcznikiem) skulonego mężczyznę. Okazało się, że był to poszukiwany Tomasz Ś. Mężczyzna przy zatrzymaniu nie stawiał oporu oddając się w ręce policjantów.
 
Policjanci przewieźli skruszonego uciekiniera do KWP w Szczecinie, skąd jeszcze dzisiaj trafi do Aresztu Śledczego w Szczecinie.
Powrót na górę strony
Polska Policja