Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany podejrzany o przestępstwo seksualne wobec 8-latki

Data publikacji 30.04.2010

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Leszna, podejrzanego o popełnienie przestępstwa na tle seksualnym wobec 8-letniej dziewczynki. Mężczyzna od momentu popełnienia przestępstwa ukrywał się przed Policją, został zatrzymany w pociągu jadącym do Wrocławia.

28 kwietnia 2010 r. leszczyńska policja została powiadomiona przez Pogotowie Ratunkowe, że przewieziono do szpitala 8-letnią dziewczynkę, u której obrażenia wskazują na możliwość popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym.

Charakter sprawy wymagał natychmiastowego ustalenia okoliczności zdarzenia. Podjęte przez Policję czynności oraz przeprowadzone badania lekarskie potwierdziły, że w jednym z mieszkań na terenie Leszna doszło do przestępstwa na tle seksualnym, którego ofiarą padła 8-letnia dziewczynka. Ustalono, że sprawcą tego czynu jest 27-letni mieszkaniec Leszna.

Zabezpieczono ślady na miejscu zdarzenia i rozpoczęto poszukiwania mężczyzny, który po dokonaniu przestępstwa uciekł i ukrywał się najpierw na terenie Leszna, a później na terenie Poznania.

Wspólnie działania kryminalnych z Leszna i Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu zaowocowały ustaleniem, że poszukiwany jechał wczoraj pociągiem w kierunku Wrocławia. Policjanci wsiedli do tego pociągu i w jednym z wagonów zatrzymali mężczyznę wraz z towarzyszącą mu 16-latką, która pomagała mu w ukrywaniu się. Mężczyzna w trakcie zatrzymania stawiał opór, po obezwładnieniu został przewieziony do leszczyńskiej komendy.

(źródło: KWP w Poznaniu)

Powrót na górę strony