Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po napadzie na bank

Data publikacji 30.04.2010

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który we wtorek próbował obrabować bank przy ul. Słowiańskiej. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku. Za próbę napadu grozi mu nawet 12 lat więzienia. To już druga podobna sprawa w tym tygodniu zakończona sukcesem poznańskich policjantów.

Funkcjonariusze z KMP w Poznaniu zatrzymali w piątek mężczyznę, który usiłował napaść na placówkę bankową w Poznaniu przy ul. Słowiańskiej. Napastnik ubrany był w czarna kurtkę, okulary i czapkę z daszkiem. Po wejściu do banku wyjął przedmiot do przypominający broń, sterroryzował personel i zażądał wydania pieniędzy. Policjanci, obserwując zachowanie mężczyzny, wkroczyli do akcji i po krótkim pościgu go obezwładnili. Okazało się, że jest to 23-letni mieszkaniec podpoznańskich Koziegłów. Śledczy są przekonani, że zatrzymany jest odpowiedzialny za dwa wcześniejsze napady na tę samą placówkę bankową. Do tych napadów doszło w marcu tego roku.

W tym tygodniu to już druga podobna akcja policyjnych kryminalnych. Trzy dni temu funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto zatrzymali 28-letniego Piotra Z. z Poznania, który próbował obrabować bank przy ul. Światopełka. Bandyta trafił do aresztu i grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu mł. insp. Krzysztof Jarosz w ubiegłym roku powołał specjalną grupę operacyjną do rozwiązania spraw wcześniejszych napadów. Policjanci mieli także monitorować placówki bankowe, które ich zdaniem mogły być celem dla bandytów. Zatrzymanie sprawców napadów do efekt działalności policyjnej „specgrupy”.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Powrót na górę strony