CBŚ zatrzymuje przemytników papierosów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zatrzymuje przemytników papierosów

Data publikacji 24.01.2007

7 mln 200 tys. złotych – na takie straty narazili Skarb Państwa czterej mężczyźni zatrzymani przez policjantów z gorzowskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego. Zatrzymani specjalizowali się w przemycie papierosów zza wschodniej granicy. Zostali zatrzymani w chwili wyładowywania kolejnego transportu. Zabezpieczono ponad milion sztuk papierosów.

22 stycznia na posesję jednego z domów w powiecie sulęcińskim weszli policjanci z gorzowskiego CBŚ. Policjanci zaskoczyli przemytników w momencie wyładunku papierosów z luksusowych samochodów, którymi zostały przywiezione zza wschodniej granicy. Podczas zatrzymania mężczyźni nie stawiali oporu. W namierzeniu i rozpracowaniu grupy lubuskim policjantom pomagali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Olsztynie.
 
Tylko w tym jednym przypadku policjanci zabezpieczyli ponad milion sztuk papierosów znanych światowych marek bez polskich znaków akcyzowych. Jak ustalono, przemytem papierosów grupa zajmowała się od ok. pół roku. Zabezpieczona w poniedziałek ilość papierosów była tylko tygodniową częścią dostaw. Wg wstępnych ustaleń tygodniowe straty, na jakie narażony był Skarb Państwa wynosiły ok. 300 tys. złotych, co od początku działania grupy daje ponad 7 mln 200 tys. złotych.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy woj. lubuskiego i warmińsko-mazurskiego w wieku od 26 do 34 lat. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli samochody, którymi papierosy były przewożone oraz znalezioną na miejscu gotówkę, ok. 70 tys. złotych, prawdopodobnie utarg z jednej z nielegalnych dostaw. Wszystkim zatrzymanym mężczyznom zostaną postawione zarzuty z Ustawy Karno-Skarbowej, która za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary finansowe.
Powrót na górę strony
Polska Policja