Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w przestępczość samochodową

Data publikacji 02.05.2010

Kolejne uderzenie w przestępczość samochodową. Zatrzymanych 6 podejrzanych złodziei i paserów samochodowych, odzyskane 8 samochodów i inne przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa – oto wynik kilkutygodniowej pracy policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Grupę „trudniącą się” kradzieżami samochodów kryminalni rozpracowywali od kilku tygodni. Z operacyjnych ustaleń wynikało, że złodzieje grasują na terenie Łodzi, Zgierza i Pabianic, a w skład grupy wchodzą złodzieje i paserzy. Dzięki znajomości środowiska przestępczego policjanci wytypowali członków gangu i 24 kwietnia przystąpili do pierwszych zatrzymań. Wówczas w ręce stróżów prawa wpadła 37-letnia łodzianka, a w jej garażu przy ul. Wieniawskiego policjanci odnaleźli vw golfa skradzionego 19 kwietnia w Łodzi. Cztery dni później operacyjni uzyskali informację o kradzieży mercedesa sprintera w dzielnicy Dąbrowa. Złodzieje mieli poruszać się trefnym autem w kierunku Zduńskiej Woli, gdzie czekał na nich umówiony paser. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg i w Pabianicach na zbiegu ulic Łaskiej i Towarowej zatrzymali typowanego mercedesa i „pilotującego” go poloneza. Wszystko działo się w błyskawicznym tempie, a właściciel sprintera jeszcze nie zdążył zgłosić kradzieży auta, gdy odzyskali go policjanci. W pojeździe widoczne były ślady włamania do stacyjki. Kryminalni zatrzymali 3 mężczyzn podróżujących sprinterem i polonezem – mieszkańców Łodzi w wieku 28, 31 i 34 lata. Wszyscy podejrzani są o kradzieże pojazdów, a dwaj z nich są dobrze znani łódzkiej policji z przestępczej działalności w branży samochodowej. W ślad za zatrzymaniem trójki łodzian operacyjni dotarli do dziewczyny jednego z nich i w garażu przy ul. Kolumny należącym do 27-letniej łodzianki ujawniono skodę octavię skradzioną w Łodzi w marcu bieżącego roku. Dodatkowo zabezpieczono także szereg przedmiotów mogących pochodzić z przestępstw – agregaty prądotwórcze, dowody osobiste różnych osób, tablice rejestracyjne i quada. Dzień później – 29 kwietnia policjanci z „samochodówki” zapukali do drzwi typowanego pasera. W małej miejscowości pod Zduńską Wolą przeszukali pomieszczenia gospodarcze należące do podejrzewanego 26-latka i odnaleźli audi skradzione w 2009 roku w Łodzi i golfa z widoczną ingerencją w pole numeryczne. Samochody zabezpieczono, a 26-letni paser trafił do policyjnej celi. Czynności procesowe w przedmiotowej sprawie prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Śledczy przedstawili już zarzuty wszystkim zatrzymanym. Dwie kobiety i 26-letni mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego odpowiedzą za paserstwo – wobec mężczyzny i 27-letniej łodzianki zastosowano dozory policyjne. Natomiast trzej zatrzymani w Pabianicach łodzianie usłyszeli zarzuty kradzieży samochodów – 1 maja sąd tymczasowo aresztował 28 i 31-latka, natomiast 34-latek został objęty dozorem policyjnym.

Rozpracowujący grupę policjanci szacują, że samochodowi złodzieje mogą mieć na swoim „przestępczym koncie” nawet 50 skradzionych pojazdów. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.

(źródło KWP Łódź)

Powrót na górę strony