Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ przechwyciło kontrabandę

Data publikacji 04.05.2010

Transport blisko 30 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości rynkowej prawie 250 tys. zł przechwycili funkcjonariusze CBŚ i podlascy celnicy z Budziska. Zatrzymali oni także kierowcę TIR-a, w którym przemycano towar. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego razem z celnikami w trakcie wspólnych działań w piątek rano w Suwałkach wytypowali do kontroli litewskiego TIR-a. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że tym samochodem mogą być przemycane papierosy. Zasiadający za kierownicą ciężarówki 41-letni obywatel Litwy twierdził, że wiezie do Anglii transport mebli. Pojazd został prześwietlony promieniami RTG. Obraz na monitorze urządzenia wskazał, że w środku może znajdować się kontrabanda. Szczegółowa kontrola wykazała, że było tam blisko 30 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalne wyroby ukryte były wśród palet z elementami mebli.
Kierowca trafił do policyjnej izby zatrzymań, a nielegalne wyroby tytoniowe do magazynu urzędu celnego. Zabezpieczona została również ciężarówka, w której próbowano przemycić towar. Wartość rynkowa nielegalnego towaru wstępnie została oszacowana na kwotę blisko 250 tys. złotych.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego ustalają teraz czy zatrzymany mężczyzna był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej oraz skąd pochodziły papierosy i kto miał być ich odbiorcą.

Postępowanie karne skarbowe w sprawie przemytu papierosów wszczęli podlascy celnicy. Za przemyt dużej ilości papierosów grozi mężczyźnie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu Litwin został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(źródło: KWP w Białymstoku)

Powrót na górę strony