Zatrzymano trzech włamywaczy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano trzech włamywaczy

Data publikacji 24.01.2007

Lubelscy policjanci zatrzymali trzech włamywaczy. Sprawcy usłyszeli kilkanaście zarzutów kradzieży z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku policja odnotowała kilkanaście włamań do lubelskich mieszkań. Ponieważ sprawcy działali w podobny sposób, wszystko wskazywało na to, że jest to ta sama grupa. Prowadzone przez policjantów czynności operacyjne przyniosły efekty. Wczoraj rano doszło do zatrzymań. Włamywacze byli kompletnie zaskoczeni, kiedy w ich mieszkaniach pojawili się funkcjonariusze.
Przestępcy działali na terenie Lublina. Wchodzili do mieszkań podczas nieobecności właścicieli. Kradli biżuterię, pieniądze i inne wartościowe przedmioty. Na swoim koncie mają także włamania do firm oraz kiosków ruchu. Zatrzymanymi mężczyźni to mieszkańcy Lublina w wieku od 24 do 31 lat. Najstarszy z nich Rafał S. był już wcześniej karany za przestępstwa kradzieży z włamaniem. Sprawcom postawiono kilkanaście zarzutów kradzieży z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Podczas przeszukań policjanci znaleźli i zabezpieczyli część ze skradzionych przedmiotów.
Powrót na górę strony
Polska Policja