Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjaśniają sprawę ugodzenia nożem

Data publikacji 04.05.2010

Policjanci z Międzyrzecza, prowadząc postępowanie pod nadzorem miejscowej prokuratury, ustalają okoliczności ugodzenia nożem, do którego doszło w niedzielę. Zatrzymano 18-letniego Mateusza Ł. pod zarzutem udziału w tym zdarzeniu.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Międzyrzeczu, pod nadzorem miejscowej prokuratury rejonowej, wyjaśniają okoliczności pchnięcia nożem, do którego doszło w niedzielę na terenie tej miejscowości.

Około godziny 21:00, młodzi ludzie spotkali się w budynku, w którym mieszka Mateusz Ł. Najprawdopodobniej dyskutowali o umieszczeniem obraźliwych wpisów na jednym z portali internetowych. Prawdopodobnie właśnie to stało się przyczyną nieporozumienia pomiędzy nastolatkami. W trakcie sprzeczki miało dojść do ugodzenia nożem. Na skutek ataku jeden z nastolatków został raniony w udo i plecy. Po incydencie policjanci zatrzymali 18-letniego Mateusza Ł., domniemanego uczestnika zajścia.

Aktualnie wykonywane są dalsze czynności związane z wyjaśnieniem okoliczności opisanej sprawy. Nadzorowane przez prokuratora postępowanie prowadzone jest pod kątem usiłowania dokonania zabójstwa. Za udział w tym przestępstwie sprawcy ugodzenia grozi kara pozbawienia wolności od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego więzienia.

(źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.)

Powrót na górę strony