Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieudana próba ucieczki przed policją

Data publikacji 24.01.2007

Pościg za motocyklistą uciekającym z prędkością przekraczającą 140 km/h, policyjna blokada, próba potrącenia funkcjonariusza, uderzenie w radiowóz i w końcu… skucie kajdankami. Tak wyglądało ujęcie 18-letniego motocyklisty, który wczoraj po południu nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Wszystko rozegrało się w okolicach Jarocina.

Policjanci ruchu drogowego zauważyli przejeżdżający obok radiowozu motocykl suzuki bandit. Ich uwagę przykuła dziwnie wyglądająca tablica rejestracyjna. Ruszyli za motorem, włączając sygnały błyskowe i dźwiękowe. Kierowca obejrzał się za siebie i gwałtownie przyspieszył. Kluczył lokalnymi drogami, w końcu wyjechał na krajową „11” w kierunku Jarocina. Wideoradar zarejestrował prędkość 140 km/h, gdy motocyklista, wiedząc, że nie zgubi pościgu rozpoczął ryzykowne manewry wyprzedzania, zmuszając innych kierowców do zjazdu na pobocze.
 
Na trasie ucieczki ustawiono blokadę. Motocyklista zwolnił przed radiowozem, a następnie znów gwałtownie przyspieszył jadąc wprost na policjanta. Funkcjonariusz odskoczył na pobocze. Pościg trwał dalej. Uciekinier wjechał na teren prywatnej posesji, a radiowóz zastawił wyjazd. Motocyklista nawrócił, próbował przejechać pomiędzy płotem a bokiem auta, jednak uderzył w radiowóz i wywrócił się. 
 
Wciąż agresywnego młodzieńca trzeba było obezwładnić i założyć mu kajdanki. Okazało się, że 18-letni mieszkaniec Witaszyc uciekał, bo… jego motocykl nie był zarejestrowany.
Powrót na górę strony
Polska Policja