Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za pobicie, niszczenie mienia i kradzież

Data publikacji 05.05.2010

Pięciu mężczyzn podejrzanych o pobicie kibiców jadących na mecz do Krakowa zatrzymali świętokrzyscy policjanci. Cała sprawa wyszła na jaw, kiedy to ci sami mężczyźni, dzień później, wpadli w ręce stróżów prawa po wymalowaniu graffiti na elewacji jednego z budynków.

W nocy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie zatrzymali na gorącym uczynku pięciu mężczyzn ( 20 – 23 lata) podejrzanych o uszkodzenie elewacji jednego z budynków w Pińczowie. Sprawcy, przy użyciu farby, namalowali na elewacji nazwę kieleckiego klubu piłkarskiego. Straty oszacowano na kwotę około 500 złotych.

Po analizie materiału dowodowego zebranego przez pińczowskich funkcjonariuszy, okazało się, że ci sami zatrzymani podejrzani są o pobicie, dzień wcześniej, mężczyzn podróżujących seatem na mecz do Krakowa.

Wówczas to grupa kilkunastu osób, poruszających się kilkoma pojazdami, zmusiła pokrzywdzonych, aby zatrzymali swoje auto. Młodzi mężczyźni zostali dotkliwie pobici a napastnicy zabrali im szaliki z barwami krakowskiego klubu, uszkodzili karoserię i wybili szyby w seacie. Straty oszacowano na kwotę około 3000 złotych.

Wobec trzech z pięciu zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt, natomiast wobec pozostałych dwóch dozory policyjne, poręczenia majątkowe, a także zakazy stadionowe.

(źródło: KWP w Kielcach)
 

Powrót na górę strony