Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Namierzony mimo braku linii papilarnych

Data publikacji 24.01.2007

Dariusz J. ma na swoim koncie kradzieże i oszustwa. 8 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, wydano za nim 5 listów gończych, 4 nakazy ustalenia miejsca pobytu i 2 nakazy doprowadzenia. By zmylić pościg posługiwał się fałszywymi danymi, jeździł autobusami miejskimi i taksówkami, a nawet uszkodził sobie opuszki palców. Mimo to wpadł w ręce policjantów.

Wczoraj kilka minut po 19:00 policjant z sekcji kryminalnej ochockiej komendy przeglądał właśnie zapis z monitoringu w jednym z centów handlowych, gdy na jednym z monitorów zauważył poszukiwanego mężczyznę. Zawiadomił przez radiostację policjantów sekcji kryminalnej. Ci po kilku minutach zjawili się na miejscu i zatrzymali Dariusza J.
 
35-letni Dariusz J., poszukiwany od 8 lat na terenie całego kraju za liczne za kradzieże i oszustwa, był kompletnie zaskoczony. Zupełnie nie spodziewał się zatrzymania. Posługiwał się fałszywymi danymi personalnymi, korzystał wyłącznie ze środków komunikacji miejskiej i taksówek. Uszkodził nawet opuszki palców a wszystko po to, aby uniknąć rozpoznania i ewentualnego zidentyfikowania.
 
Razem z mężczyzną zatrzymano jego dziewczynę, 23-letnią Annę T. Kobieta była również poszukiwana 3 listami gończymi za oszustwa.
 
Jak wynika z ustaleń policjantów, Dariusz J. tylko na przełomie września i października ubiegłego roku na aukcjach internetowych oszukał prawie 140 osób na ponad 80 tysięcy złotych.
 
Dariuszowi J. za oszustwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności. O jego aresztowaniu zadecyduje Sąd.
Powrót na górę strony
Polska Policja