Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali, oferując meble kuchenne

Data publikacji 05.05.2010

Policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy są podejrzani o oszustwa. Zbierali oni zaliczki od osób, które chciały zamówić zabudowę mebli kuchennych i znikali z gotówką. W ten sposób oszukali wiele osób w całym kraju na blisko pół miliona złotych. Policjanci proszą o kontakt osoby, które zostały oszukane.

Kryminalni z komisariatu w Swarzędzu dwa tygodnie temu zaczęli zbierać informacje na temat wyłudzeń za usługę, w ramach której oferowano zabudowę mebli kuchennych na terenie miasta i gminy Swarzędz. W trakcie realizacji sprawy policjanci ustali, że skala oszustw jest znacznie większa i obejmuje teren całej Polski.

Ustalono, że mężczyzna odpowiedzialny za oszustwa posługiwał się fałszywym nazwiskiem. Policjanci szybko jednak wpadli na jego trop i ustalili prawdziwe personalia podejrzanego. Okazało się, że 40-letni Damian M. z Poznania był poszukiwany siedmioma listami gończymi, w tym jednym międzynarodowym za inne przestępstwa. Poszukiwanemu w oszustwach pomagała 34-letnia Magdalena R.

Policjanci współpracując z Prokuraturą Rejonową Poznań Wilda, postanowili szybko odszukać podejrzanego. Poszukiwania nie były łatwe, gdyż mężczyzna i kobieta korzystali z kilku mieszkań i często zmieniali miejsce pobytu. 30 kwietnia kryminalni wkroczyli do akcji ponieważ w Suchym Lesie namierzyli poszukiwaną parę. Podczas przeszukania biura i mieszkań zabezpieczono liczne dokumenty, które potwierdzały pobierane zaliczek w kwotach od 4,5 tys. zł do 80 tys. zł. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że prawdopodobnie oszuści wyłudzili blisko 500 tys. zł.

Sąd Rejonowy w Poznaniu po zapoznaniu się z informacjami zebranymi przez policjantów i wnioskiem prokuratury postanowił aresztować Damiana M. Natomiast Magdalenę R. objęto dozorem policyjnym.

Obecnie śledczy ustalają liczbę osób pokrzywdzonych. Policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu proszą o zgłoszenie się osób i przedstawicieli firm, które zostały oszukane.

Komisariat Policji w Swarzędzu, ul. Grudzińskiego 30a, tel. (061) 84-148-00, 817-23-23/07

(źródło: KWP w Poznaniu)

 

Powrót na górę strony