Przestępca udawał, że nie żyje - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępca udawał, że nie żyje

Data publikacji 24.01.2007

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn (27 - 33 l) podejrzewanych o nielegalny obrót paliwem niewiadomego pochodzenia. Mężczyźni zostali zatrzymani podczas przelewania paliwa z 30 tonowej cysterny do zbiorników nieczynnych stacji paliw. Jeden z zatrzymanych ukrył się w otworze prowadzącym do pustego zbiornika paliw i udawał, że nie żyje.

Zatrzymani są mieszkańcami Częstochowy i okolic. Dwóch z nich to pracownicy stacji, trzeci to kierowca cysterny. Wszyscy są podejrzewani o obrót paliwem niewiadomego pochodzenia. Mężczyźni wpadli podczas przelewania substancji ropopochodnej do jednego z kilku dużych zbiorników prosto z 30 – tonowej cysterny. Jeden z nich na widok policjantów ukrył się w otworze prowadzącym do pustego zbiornika na paliwo i udawał, że nie żyje.
 
Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, substancja, którą przelewali mężczyźni powstała z odbarwionego oleju opałowego. Zabezpieczone zbiorniki na stacji mają łączną pojemność 500 tys. litrów. Trwa szacowanie strat skarbu państwa.
 
Zatrzymani będą dziś doprowadzani do prokuratury. Grozi im do kilku lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony
Polska Policja