Kryminalni rozpracowali grupę dilerów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni rozpracowali grupę dilerów

Data publikacji 05.05.2010

Golubsko-dobrzyńscy kryminalni zakończyli prowadzoną od roku sprawę narkotykową. Ponad 40 zarzutów przedstawiono dziewięciu osobom podejrzanym o handel narkotykami. Wobec dwóch z nich sąd zastosował tymczasowy areszt, cztery otrzymały policyjny dozór a trzy pozostałe poręczenie majątkowe.

Kryminalni z Golubia-Dobrzynia od roku rozpracowywali sprawę dilerów narkotykowych. Podczas prowadzonego śledztwa ustalili przywódcę grupy. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego, który handlował narkotykami na terenie Golubia-Dobrzynia, Radomina, Zbójna i Wąbrzeźna. Z nielegalnego procederu mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu. Zgromadzone dowody pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu sprzedaży ponad pół kilograma amfetaminy.

Policjanci ustalili także pozostałych dilerów, którzy kupowali towar, a następnie sprzedawali go dalej. Podczas przeszukań kryminalni zabezpieczyli narkotyki, wagi, telefony oraz komputery.

Dwaj z 9-cio osobowej grupy to recydywiści. Obaj przebywają teraz w areszcie. Za przestępstwa, których się dopuścili może im grozić kara nawet do 15 lat więzienia. Pozostałych siedmiu mężczyzn w wieku od 20 do 32 lat podejrzanych jest o handel narkotykami oraz udzielanie i wprowadzanie do obrotu środków odurzających i psychotropowych, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja