Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził, że zabije każdego kto się do niego zbliży

Data publikacji 05.05.2010

Zatrzymany mężczyzna i czterech rannych policjantów - to finał nocnej interwencji w jednym z barów w Łaziskach Górnych. Napastnik zabarykadował się, grożąc, że zabije każdego, kto się do niego zbliży. Interweniujących funkcjonariuszy oblał żrącą cieczą. Grozi mu kara do 10 lat więzienia za czynną napaść na policjantów.

Dzisiaj w nocy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który zabarykadował się w jednym z barów w Łaziskach Górnych. Na miejsce przyjechali policjanci, ewakuowali gości i obsługę lokalu, a następnie próbowali obezwładnić i zatrzymać mężczyznę. W czasie interwencji napastnik oblał mundurowych żrącą cieczą. Policjanci doznali oparzeń chemicznych i zostali przewiezieni do specjalistycznego szpitala w Siemianowicach Śląskich.

Do dalszych działań włączono policyjnych negocjatorów, którzy po kilkugodzinnych pertraktacjach wyprowadzili awanturnika na zewnątrz, gdzie został zatrzymany. Jak się okazało napastnik był pijany, badanie na alkomacie wykazało prawie promil alkoholu w organizmie.

O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za czynną napaść na funkcjonariuszy grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

(źródło: KWP w Katowicach)

Powrót na górę strony