Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w związku z zakupami aut dla Policji

Data publikacji 24.01.2007

Policjanci Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji zatrzymali wczoraj trzy osoby podejrzane o udzielanie funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Biura Logistyki KGP korzyści osobistych i majątkowych, w związku z zakupem samochodów dla Policji.

Sprawa ujrzała światło dzienne podczas badania nieprawidłowości przy zakupie samochodów aro. Tym razem podejrzanymi są przedstawiciele różnych firm motoryzacyjnych startujących w przetargach dotyczących zakupu samochodów dla Policji. Wśród zatrzymanych jest: dyrektor ds. sprzedaży, szef sprzedaży oraz pracownik działu sprzedaży.
 
Zatrzymani są podejrzani o udzielanie funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Biura Logistyki KGP korzyści osobistych i majątkowych (polegały one m.in. na nieodpłatnym użyczaniu samochodów do prywatnego użytkowania), co skutkowało nakłonieniem ich do naruszenia przepisów prawa, polegających na nie zachowaniu zasad bezstronności i obiektywizmu, zasad uczciwej konkurencji i zasad równego traktowania podmiotów w postępowaniach przetargowych. Do przestępstwa doszło w okresie od maja do sierpnia 2006 r.
 
Sprawę prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku.

Zobacz także:
 
 
 
 
 
 
 
        
 
Powrót na górę strony
Polska Policja