Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpracowana grupa narkotykowa

Data publikacji 06.05.2010

Policjanci z Kielc, wspólnie z kolegami z Ostrowca Świętokrzyskiego, zatrzymali 14 mężczyzn podejrzewanych o posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu narkotyków na terenie woj. świętokrzyskiego. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to przestępstwo do 8 lat pozbawienia wolności.

Od dłuższego czasu świętokrzyscy policjanci rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu na terenie województwa świętokrzyskiego środków odurzających. Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z policjantami z Ostrowca Świętokrzyskiego weszli jednocześnie do mieszkań i domów podejrzewanych osób. Działania przeprowadzono przy wsparciu grupy antyterrorystycznej.

Zatrzymano 14 osób w wieku od 20 do 26 lat. Wszyscy to mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego. Kilku z zatrzymanych mężczyzn związanych jest ze środowiskiem pseudokibiców drużyny piłkarskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego, brali udział w zakłóceniach porządku publicznego i w próbach tzw. ustawek organizowanych przez pseudokibiców.

W wyniku przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych osób ujawniono i zabezpieczono 18 krzaków konopi indyjskich, uprawianych w jednym z mieszkań, a także 95 gram suszu roślinnego – prawdopodobnie marihuany - już poporcjowanego i przeznaczonego do sprzedaży. Zabezpieczono także przedmioty służące do zażywania środków odurzających, telefony komórkowe oraz pieniądze w kwocie 9000 zł.

Dzisiaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie i wprowadzanie do obrotu narkotyków przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8.

(źródło: KWP w Kielcach)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja