Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził samochodem 15 kg amfetaminy

Data publikacji 25.01.2007

Policjanci z bydgoskiego Zarządu CBŚ i kujawsko-pomorskiej Policji zatrzymali obserwowanego od kilku miesięcy 34-letniego mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami. W samochodzie, którym jechał policjanci znaleźli 15 kg amfetaminy o rynkowej wartości 600 000 zł. Z tej ilości skonfiskowanego "towaru" na rynek trafiło by 30 000 porcji narkotyków.

Wszystko się działo na trasie z Torunia do Warszawy. Na wysokości miejscowości Lubicz 23 stycznia wieczorem policjanci zatrzymali podejrzanego o udział w obrocie narkotykami 34-letniego mężczyznę. Na ślad jego przestępczej działalności funkcjonariusze wpadli kilka miesięcy temu. W zatrzymanym samochodzie mężczyzna w torbie na tylnym siedzeniu przewoził 15 kg amfetaminy.

Rozpracowywany diler był szefem ochrony jednego z toruńskich lokali rozrywkowych, dzięki czemu miał nieograniczony dostęp do rynku zbytu narkotyków. 

Oprócz narkotyków policjanci zabezpieczyli przy nim kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar zajęto też jego samochód warty ok. 50 000 zł. Oprócz udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków "ochroniarz" otrzymał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Policjanci i nadzorujący śledztwo prokurator z Prokuratury Okręgowej w Toruniu będą wnioskować do sądu o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Na tym sprawa się nie kończy... Zatrzymanie kolejnych dilerów, to tylko kwestia czasu.
Powrót na górę strony
Polska Policja