Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z narkotykami

Data publikacji 07.05.2010

Policjanci z Koszalina w ciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali dwie kolejne osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające. Zatrzymany 25-latek miał w mieszkaniu również 102 litry nielegalnego alkoholu. Odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków i wykroczenie skarbowe. Natomiast 19-latek odpowie za posiadanie środków odurzających.

W swojej codziennej pracy policjanci z koszalińskich jednostek znajdują narkotyki w trakcie różnych czynności – kiedy kogoś legitymują, kiedy kontrolują samochody, czy przeszukują mieszkania podejrzanych. Tak było i tym razem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Koszalin zatrzymali 25-latka, który miał w mieszkaniu nie tylko narkotyki, ale i nielegalny alkohol. W trakcie przeszukania pomieszczeń znaleźli tam ponad 340 gramów marihuany. Susz zapakowany był w duży foliowy worek. Dodatkowo mężczyzna miał w domu 102 litry nielegalnego spirytusu. Alkohol przelany był do 21 plastikowych butelek o pojemności 5 litrów. W pudełkach znajdowały się również kapsle, etykiety i szklane butelki.

Zabezpieczony alkohol nie miał akcyzy. Mężczyzna naraził Skarb Państwa na stratę około 5 tys. zł. Za takie wykroczenie skarbowe grozi mu wysoka grzywna. 25-latek usłyszał także zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dziś policjanci złożyli wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

Kolejna sprawa to zatrzymanie na ulicy 19-letniego mieszkańca Koszalina, który miał przy sobie prawie 10 gramów marihuany. Zatrzymali go policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Koszalin. Mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za posiadanie środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dziś prokuratura zadecyduje o jego dalszym losie.

(KWP w Szczecinie / js)
 

Powrót na górę strony