Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kurier zatrzymany, gang narkotykowy rozbity

Data publikacji 25.01.2007

Policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali wczoraj na przejściu granicznym w Cieszynie kuriera narkotykowego. 25-letni mieszkaniec woj. świętokrzyskiego próbował przemycić 2500 tabletek ecstasy i 350 gram amfetaminy. Obok kuriera w ręce policjantów wpadło siedem osób tworzących grupę przestępczą. Zatrzymano je na terenie trzech województw.

Śledztwo w tej sprawie trwało kilka tygodni. Policjanci CBŚ ustalili, że mieszkaniec województwa świętokrzyskiego będzie przewoził poza granice kraju duże ilości narkotyków. Współpracując z pionem kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i Strażą Graniczną zatrzymali w Cieszynie mężczyznę, który posiadał przy sobie blisko 2500 tabletek ecstasy i 350 gram amfetaminy.
 
W tym samym dniu policjanci zatrzymali jeszcze 7 osób, mieszkańców woj. świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego i łódzkiego, którzy wraz z kurierem tworzyli grupę przestępczą. Zarzuca się im dystrybucję narkotyków na szeroką skalę. Grożą im kary długoletniego więzienia.
Powrót na górę strony
Polska Policja