Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 115 poszukiwanych

Data publikacji 07.05.2010

Podlascy policjanci w ostatnich dniach w ramach akcji „Poszukiwani” zatrzymali 115 osób. Wśród nich byli przestępcy ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości od ponad 4 lat.

Codziennie podlascy policjanci szukają osób zaginionych oraz uchylających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości, jednak ostatnie dni były dla nich pod tym względem intensywniejsze niż zazwyczaj. Wszystko za sprawą akcji „Poszukiwany”. Łącznie podczas jej trwania kryminalni zatrzymali 115 osób poszukiwanych.

Wśród nich byli sprawcy kradzieży, rozbojów, bójek i pobić oraz uciekinierzy z pogotowia opiekuńczego. Znaleźli się również unikający wymiaru sprawiedliwości sprawcy kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu oraz poszukiwani uchylający się od obowiązków alimentacyjnych. Znaczną grupę stanowiły osoby poszukiwane listami gończymi i nakazami do odbycia prawomocnych wyroków. Przykładowo policjanci z Białegostoku zatrzymali w Waliłach-Stacji 33-letnigo mężczyznę, który od blisko 4 lat był poszukiwany do odbycia kary za włamania. Suwalscy funkcjonariusze ustalili z kolei i zatrzymali 31-latka, który od czterech lat uchylał się od płacenia alimentów. Dodatkowo mężczyzna ścigany był Europejskim Nakazem Aresztowania.

Wśród zatrzymanych poszukiwanych były też osoby skazane prawomocnymi wyrokami, które nie stawiły się do zakładów karnych celem odbycia kary, m.in. 23-letni Białorusin zatrzymany na przejściu granicznym w Kuźnicy przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy pomagali policjantom w działaniach. Na nim z kolei ciążyła kara pozbawienia wolności oraz grzywna za dokonane przestępstwa akcyzowe.

Kryminalni zatrzymali i ustalili miejsca pobytu 62 osób poszukiwanych przez inne organy, takie jak prokuraturę czy komorników. Dzięki temu sprawy prowadzone wobec tych osób nabiorą tępa, a sprawcy przestępstw odpowiedzą za swoje postępowanie.

Policjanci ustalili także miejsca pobytu 6 osób zaginionych.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony