Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany oszust internetowy

Data publikacji 07.05.2010

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa internetowe. Sprawca umieszczał fikcyjne oferty pracy na lokalnych portalach internetowych i pobierał pieniądze od zainteresowanych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu zatrudnienia. Oszukał co najmniej 8 osób, grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Wczoraj policjanci z Bolesławca zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię oszustw internetowych. Z ustaleń policjantów wynika, że działał on od stycznia do kwietnia bieżącego roku. Podejrzany umieszczał fikcyjne oferty na lokalnych portalach internetowych. Ogłoszenia zawierały oferty pracy za granicą. Osoby, które kontaktowały się z ogłoszeniodawcą, w zamian za pośrednictwo w załatwieniu zatrudnienia, musiały wpłacić pieniądze. Mężczyzna pobierał także opłaty za dowóz do rzekomego miejsca nowej pracy. Były to kwoty od 250 do 500 zł. Osoby zainteresowane wpłacały na konto podejrzanego pieniądze i wtedy kontakt się urywał. Mężczyzna nie odbierał telefonów.

Policjanci ustalili, że oszust podawał w ogłoszeniach nieprawdziwe dane dotyczące jego miejsca zamieszkania. Mężczyzna oszukał w ten sposób co najmniej 8 osób z terenu całej Polski na kwotę ponad 3, 5 tys. złotych. Policjanci nie wykluczają, że w tej sprawie pokrzywdzonych osób może być więcej.

Za oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / js)
 

Powrót na górę strony