CBŚ rozbiło alkoholowy gang - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ rozbiło alkoholowy gang

Data publikacji 25.01.2007

Policjanci z radomskiego CBŚ zatrzymali 11 mężczyzn, którzy utworzyli zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się oczyszczaniem skażonego spirytusu i wprowadzaniem do obrotu wyprodukowanego w ten sposób alkoholu. Podczas przeszukania posesji należących do zatrzymanych, policjanci zabezpieczyli tysiące litrów alkoholu i podrobione etykiety firmowych wódek.

Realizacja miała miejsce 23 stycznia wieczorem, zatrzymania nastąpiły podczas dostawy oczyszczonego spirytusu do miejsc jego przechowywania. Przeszukano łącznie 14 posesji w Radomiu i w powiecie radomskim, w Kielcach i w powiecie ostrowskim. Zatrzymano 11 mężczyzn związanych z tym procederem. W działaniach brali udział policjanci z Wydziału w Radomiu Zarządu w Warszawie CBŚ KGP wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego KWP w Kielcach, policjantami z KWP zs. w Radomiu i funkcjonariuszami z Urzędu Celnego w Radomiu.
 
Była to druga skoordynowana akcja skierowana w grupę przestępczą specjalizującą się w oczyszczaniu rozcieńczalnika spirytusowego i wytwarzaniu z niego rożnego rodzaju wódek. Jak wynika z ustaleń policjantów, alkohole były sprzedawane na targowiskach, do domów weselnych i wstawiane do sklepów przez nieuczciwych sprzedawców. Najważniejszym.
 
Wśród zatrzymanych jest czterech organizatorów procederu. Kolejnych członków grupy wyłuskiwano w magazynach, w których rozcieńczano spirytus rozlewając do butelek ze znakami renomowanych firm. Zaskoczenie sprawców było całkowite, w jednym z miejsc kurier który przyjechał po produkt finalny widząc zbliżających się policjantów zaczął uciekać w pole, gubiąc buty i wyrzucając telefony komórkowe. Uciekinier został namierzony reflektorami i schwytany, znaleziono również wyrzucone telefony.
 
Z zebranych w sprawie materiałów wynika, iż członkowie grupy stanowili zamknięte środowisko, starali się być samowystarczalni. Dla potrzeb prowadzonej działalności sami wytwarzali znaki akcyzy, etykiety zakrętki i inne niezbędne do produkcji wódek akcesoria. Wśród odzyskanych materiałów są również blachy drukarskie, z których drukowano akcyzy.
 
Zatrzymano ponad 7 tys. litrów oczyszczonego spirytusu, wytworzoną z niego wódkę, etykiety różnego rodzaju wódek, znaki akcyzy, korki i blisko 100 tys. szt. papierosów pochodzących z przemytu.
 
Przedział wiekowy członków grupy od 30 do 50 lat, są to mieszkańcy Radomia i okolicznych miejscowości: Lipska, Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Katowic i Tarnowa.
 
Na poczet grożących kar grzywny zabezpieczenia 3 samochody należące do sprawców i gotówkę o łącznej wartości 86. tys. złotych.
Powrót na górę strony
Polska Policja