Gang złodziei kart rozbity - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gang złodziei kart rozbity

Data publikacji 25.01.2007

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę kieszonkowców specjalizujących się w kradzieżach kart kredytowych. Za kratki trafiło 7 osób. Wśród zatrzymanych są były oficer Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Biura Ochrony Rządu. Jak wynika z ustaleń policjantów, przestępcy kupowali zrabowanymi kartami drogi sprzęt RTV, markowe perfumy i alkohole.

W październiku ubiegłego roku podczas Międzynarodowych Targów „Polagra” w Poznaniu kilku gościom targowym skradziono złote karty kredytowe. Policjanci z Komisariatu Targowego Policji w Poznaniu zaczęli śledzić transakcje realizowane przy pomocy tych kart. Dysponując nagraniami z monitoringu z centrum handlowego, na terenie którego złodzieje korzystali ze skradzionych kart, ustalono cały skład grupy. Okazało się, że kieszonkowcy pochodzą spoza Wielkopolski. Do akcji włączyli się policjanci z Sekcji Kryminalnej KMP w Poznaniu.
 
Śledczy przewidywali, że złodzieje ponownie pojawią się w Poznaniu, tym razem podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa "Budma". Obserwowali więc teren imprezy, a także drogie restauracje i poznańskie hotele.
 
Przewidywania okazały się trafne. Przedwczoraj kieszonkowcy ukradli na targach kartę kredytową i kilka godzin później przy jej pomocy chcieli kupić cztery laptopy warte 14 tysięcy złotych.
 
Wczoraj po południu wywiadowcy zauważyli dwóch podejrzanych. Mężczyźni, na oczach policjantów, przeglądali kieszenie płaszcza jednego z wystawców w poszukiwaniu kart kredytowych. Zostali natychmiast zatrzymani. Kilkanaście minut później, w pobliskim hotelu, wpadło kolejnych dwoje podejrzanych.
 
Sprawcy mieszkali w jednym z podpoznańskich hoteli. Podczas przeszukania pokoju detektywi znaleźli zakupione przy pomocy kradzionych kart kredytowych: kamery cyfrowe i aparaty fotograficzne, telewizor plazmowy, drogie kosmetyki oraz markowe alkohole. Do policyjnego aresztu trafiło łącznie 7 osób, wśród nich były oficer ABW i BOR. Wszyscy pochodzą z Warszawy. Wśród zatrzymanych jest również 32-letnia Sylwia P., która wcześniej była karana we Włoszech za kradzieże kart kredytowych.
 
Grupie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony
Polska Policja