Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo w rękach Policji

Data publikacji 09.05.2010

Policjanci z Włocławka ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zamordowanie kobiety. Jej ciało znaleziono w jednym z mieszkań przy ul. Reymonta. Sprawca usłyszał już zarzut zabójstwa i decyzją sędziego trafił tymczasowo na 3 miesiące do aresztu.

O znalezieniu zwłok 63-letniej kobiety w jednym z mieszkań przy ul. Reymonta dyżurny włocławskiej komendy miejskiej został poinformowany w minioną środę. Kryminalni od razu przystąpili do działania. Okoliczności oraz zabezpieczone ślady wskazywały, że do śmierci kobiety mogły przyczynić się inne osoby.

Na podstawie zabezpieczonego materiału dowodowego śledczy ustalili i dwa dni później zatrzymali sprawcę morderstwa. Okazał się nim 20-letni włocławianin. Wczoraj kryminalni doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Jeszcze tego samego dnia sędzia przychylił się do wniosku policjantów oraz nadzorującego śledztwo prokuratora i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawcy na 3 miesiące. Za zabójstwo 20-latek może spędzić w więzieniu nawet całe życie.

Włocławscy kryminalni w trakcie prowadzonych czynności odzyskali także przedmioty, które sprawca skradł z mieszkania zamordowanej kobiety.

(KWP w Bydgoszczy, mg)

Powrót na górę strony