Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konwent Gier Strategicznych GRENADIER

Data publikacji 09.05.2010

Pokazy grup rekonstrukcyjnych, turnieje gier strategiczno-historycznych i prelekcje historyczne – to tylko część atrakcji, które czekały na uczestników i obserwatorów V Warszawskiego Konwentu Gier Strategicznych GRENADIER, który odbył się 8 i 9 maja. Patronat honorowy nad imprezą objął Mazowiecki Komendant Wojewódzki.

Pomysł zorganizowania konwentu powstał w kręgach miłośników historycznych gier wojennych. Dla doświadczonych graczy jest on doskonałą okazją do zobaczenia "w akcji" tych systemów i gier, o których do tej pory jedynie się słyszało lub czytało, a ponadto daje im możliwość sprawdzenia swych umiejętności dowódczych podczas turniejów.

Niemniej jednak konwent GRENADIER jest skierowany  przede wszystkim do osób, które do tej pory nie miały kontaktu z grami historycznymi, a interesują się szeroko pojętą historią lub militariami. To właśnie dla nich zostały zorganizowane pokazy gier bitewnych i gier planszowych osadzonych w różnych okresach historycznych. W czasie imprezy można także zobaczyć prezentacje makiet i modeli do gry przygotowanych przez kluby i grupy wargamingowe.

Podczas konwentu odbywają się także pokazy grup rekonstrukcyjnych z różnych epok historycznych, od epoki starożytności poczynając, a na czasach współczesnych kończąc.

Patronat honorowy nad imprezą objął Mazowiecki Komendant Wojewódzki. Uczestnicy konwentu mieli okazję zapoznać się z pracą mazowieckiej Policji dzięki specjalnie przygotowanym na tę okazję stoiskom wystawowym wydziału ruchu drogowego, laboratorium kryminalistycznego i jednostki antyterrorystycznej.

W tym roku po raz pierwszy konwent odbył się na terenie Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, co ma szczególne znaczenie dla podkreślenia jego historycznego charakteru.

(KWP w Radomiu, mg)

Film Konwent Gier Strategicznych GRENADIER

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Konwent Gier Strategicznych GRENADIER (format flv - rozmiar 8.67 MB)

Powrót na górę strony