Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przerwany proceder wyłudzania kredytów

Data publikacji 10.05.2010

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn zamieszanych w proceder wyłudzania kredytów na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu. Sprawa ma charakter rozwojowy. Może w nią być zamieszanych nawet kilkanaście innych osób. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Policjanci z Mińska Maz. zajmujący się zwalczaniem oszustw i przestępstw bankowych, wpadli na trop wyłudzeń, których dokonywano w bankach na terenie powiatu mińskiego. Osoby, które mogły być zamieszane w ta sprawę, uzyskiwały kredyty na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu.

Kilka dni temu miały miejsce pierwsze zatrzymania. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mieszkańców powiatu mińskiego, Marek B. (lat 45) i Jan P. (lat 61). Mężczyznom przedstawiono zarzuty pomocnictwa w wyłudzaniu kredytów. Policjanci zatrzymali też kobietę, która dzięki sfałszowanemu zaświadczeniu dostała kredyt i jeszcze jednego mężczyznę, który wystawiał zaświadczenia o zatrudnieniu.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci podejrzewają, że zatrzymane osoby mogą mieć na swoim koncie więcej podobnych przestępstw. W najbliższym czasie możliwe są kolejne zatrzymania.

(KSP / js)

Powrót na górę strony