Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dilerzy - studenci w rękach policji

Data publikacji 25.01.2007

Policjanci zatrzymali 4 studentów, którzy handlowali środkami odurzającymi. Od kilku miesięcy funkcjonariusze rozpracowywali środowisko studenckie pod kątem rozprowadzania narkotyków na uczelni i w akademikach. Wytypowano czterech mężczyzn w wieku 25, 24 i 23 lata – studentów IV roku, którzy trudnili się tym przestępczym procederem.

Policjanci ustalili, że zatrzymani od około roku rozprowadzali haszysz, marihuanę i tabletki ecstasy wśród kolegów z uczelni. Prowodyrem tego przestępczego przedsięwzięcia był 24-letni łodzianin – to on dostarczał narkotyki pozostałym, a ci z kolei rozprowadzali je dalej. Ciekawym jest, że trzej dilerzy kompletnie nie zdawali sobie sprawy z przestępczego charakteru swojej działalności, a wręcz traktowali to jako koleżeńską przysługę. Kupione od 24-latka narkotyki odstępowali kolegom nic na tym nie zarabiając.

Studenci wpadli w ręce stróżów prawa 24 stycznia w godzinach popołudniowych, a w czasie przeszukania ich miejsc zamieszkania policjanci znaleźli niewielkie ilości narkotyków oraz sprzęt służący do ich porcjowania – wagę i woreczki foliowe ze strunowym zamknięciem.

Dilerom przedstawiono zarzuty posiadania i rozprowadzania środków odurzających za co grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Zatrzymanie studentów odbyło się dzięki dobrej współpracy łódzkich policjantów z władzami uczelni.
Powrót na górę strony