Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita zorganizowana grupa oszukująca "na wnuczka"

Data publikacji 10.05.2010

Kryminalni z KSP zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się dokonywaniem oszustw "na wnuczka". Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Wobec wszystkich zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Szajka działała na terenie Warszawy. 37-letni Karol M. najpierw typował starsze osoby, które miały zostać oszukane. Jego koledzy, 24-letni Marcin S., 21-letni Norbert S. i 23-letni Patryk W., dzwonili następnie do tych osób i odbierali pieniądze, podając się za wnuczków. W taki sposób mężczyźni oszukali starsze osoby na kwotę 50 tys. złotych.

W trakcie prowadzonego śledztwa kryminalni z Mokotowa dogłębnie analizowali każde tego typu zdarzenie – niedługo potem zatrzymali Karola M., Marcina S., Norberta S. i Patryka W. Okazało się, że mężczyźni próbowali oszukać jeszcze inne osoby, ale zostali spłoszeni.

Zatrzymani zostali przewiezieni do prokuratury. Cała czwórka usłyszała 5 zarzutów oszustwa i usiłowania oszustwa wspólnie i w porozumieniu. Funkcjonariusze ustalili, że Marcin S., Norbert S. i Karol M. byli wcześniej zatrzymywani za podobne przestępstwa.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec wszystkich zatrzymanych trzymiesięczny areszt. Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Osoby, które zostały oszukane w podobny sposób, proszone są o kontakt z Policją na Mokotowie.

(KSP, mg)
 

Film Grupa oszukująca "na wnuczka" zatrzymana

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Grupa oszukująca "na wnuczka" zatrzymana (format flv - rozmiar 1.73 MB)

Powrót na górę strony