Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabójca w rękach kryminalnych

Data publikacji 10.05.2010

Stołeczni kryminalni ustalili okoliczności zabójstwa mężczyzny i podpalenia mieszkania na Grochowie. Zatrzymali 33-letniego Wojciecha T. Okazało się, że poznał on mężczyznę, z którym najpierw wypił w parku piwo, a potem wódkę w jego mieszkaniu. Później skrępował swego gospodarza i dusił go prześcieradłem. Kiedy ofiara straciła przytomność, splądrował mieszkanie, podpalił lokal i wyszedł, zamykając drzwi na klucz.

Policjanci zostali powiadomieni o pożarze w jednym z mieszkań na Grochowie. Kiedy Straż pożarna przyjechała na miejsce, lokal był zamknięty na klucz. Mieszkanie płonęło, a wewnątrz znajdował się związany prześcieradłami człowiek. Mężczyzna nie żył.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego podejrzewali, że mają do czynienia z zabójstwem. Natychmiast rozpoczęli czynności operacyjne, dokonali licznych sprawdzeń i ustaleń. Przy użyciu zaawansowanych technik kryminalistycznych bardzo szybko wpadli na trop zabójcy. W efekcie, przed upływem trzeciej doby od momentu zdarzenia, policjanci zatrzymali podejrzewanego o dokonanie zabójstwa. Policjanci zatrzymali go wczoraj w południe.

33-letni Wojciech T. przyznał się do wszystkiego. Twierdził, że poznał swoją ofiarę kilka godzin przed zabójstwem. Wypił z mężczyzną piwo, potem w jego mieszkaniu jeszcze butelkę wódki. Później, kiedy obaj byli już pijani, związał go, skrępował mu ręce do tyłu i zaczął dusić prześcieradłem. W momencie, kiedy wydawało mu się że mężczyzna już nie żyje, przeszukał mieszkanie, zabrał kilka ubrań, buty, telefony, potem rozrzucił na podłodze dokumenty i podpalił je. Na koniec wyszedł z mieszkania i zamknął za sobą drzwi na klucz.

Sprawca w przeszłości był już karany, między innymi za rozbój i pobicie. Dziś w prokuraturze usłyszy zarzut i zostanie podjęta decyzja o jego dalszym losie.

(KSP / js)
 

  • Zabójca w rękach kryminalnych #1
  • Zabójca w rękach kryminalnych #2
  • Zabójca w rękach kryminalnych #3
Powrót na górę strony