Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali skażonym alkoholem

Data publikacji 25.01.2007

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 27 do 35 lat – mieszkańców Rudy Śląskiej, Tychów i Bytomia - podejrzanych o wprowadzenie na rynek skażonego alkoholu.

W prowadzonym śledztwie, policjanci ustalili, że podejrzani, w okresie od końca 2001 do połowy 2002 roku, przerobili 112 .000 litrów spirytusu skażonego formaliną i innymi środkami chemicznymi. Alkohol odkażali za pomocą kwasu w prymitywnych warunkach.

Mężczyźni, którzy podejrzani są również o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, prowadzili legalną działalnośc gospodarczą polegająca na produkcji płynu do spryskiwaczy. W tym celu wynajęli pomieszczenia magazynowe w Wanatach i Tuszynie. Zajmując sie tego typu działalnością mogli legalnie kupować skażony spirytus. Po przerobieniu spirytus trafiał m. in: na śląskie targowiska, bardzo często rozrobiony już jako wódka. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje teraz prokurator.

Za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej i sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia, poprzez wprowadzenie do obrotu szkodliwych substancji, może im grozić kara do 8 lat więzienia. Na przestępczym procederze podejrzani mogli zarobić nawet milion złotych. Prowadzący sprawę policjanci planują dalsze zatrzymania.
Powrót na górę strony