Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 10.05.2010

3 miesiące aresztu dla dwóch mężczyzn podejrzanych o produkcję, dystrybucję i posiadanie narkotyków to efekt współpracy toruńskiej prokuratury i policji. Realizując sprawę, policjanci zabezpieczyli także znaczne ilości narkotyków, głównie marihuany. Zatrzymanym może grozić kara nie mniejsza niż 3 lata więzienia.

Kryminalni rozpoczęli prace nad sprawą ponad miesiąc temu. Zgromadzone informacje pozwoliły na podjęcie decyzji o wejściu do 4 różnych domów. W jednym z nich policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, w kolejnym 17-letniego chłopaka.

W jednym z przeszukiwanych mieszkań policjanci zlikwidowali kompletną linię produkcyjną narkotyków. Mieszkanie wyposażone było w system nawilżania, wentylacji i ogrzewania. Wszystko po to, aby stworzyć optymalne warunki do uprawy narkotyków. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli przygotowany do sprzedaż towar - prawie 1,5 kg suszu roślinnego. W workach zapakowane były też łodygi z liśćmi tej samej rośliny. Po zważeniu okazało się, że to ponad 5,5 kg. Po przeprowadzeniu wstępnych testów laboratoryjnych okazało się, że zabezpieczony towar to marihuana.

Natomiast w mieszkaniu zajmowanym przez 17-latka kryminalni znaleźli i zabezpieczyli łącznie prawie 90 gramów różnego rodzaju narkotyków. Chłopak oprócz blisko 50 gramów marihuany posiadał prawie tyle samo amfetaminy.

Czarnorynkowa wartość wszystkich zabezpieczonych narkotyków to blisko 200 tys. zł.

Sprawcy wcześniej nie byli notowani przez organy ścigania. Teraz obu mężczyznom może grozić kara nie krótsza niż 3 lata więzienia. Wczoraj toruński sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące zatrzymanych mężczyzn.

(KWP w Bydgoszczy / js)
 

Powrót na górę strony