Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w narkobiznes

Data publikacji 11.05.2010

Trzech zatrzymanych, zabezpieczone 1,5 kg amfetaminy oraz sprzęt służący do odważania i porcjowania narkotyków – to wynik piątkowej akcji łódzkich kryminalnych na trenie Częstochowy. Narkotykowi dilerzy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty, a w poniedziałek decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Od stycznia 2010 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi monitorują „narkotykowy szlak”, który wiedzie przez województwo łódzkie. To właśnie przez to województwo przejeżdżają osoby, które zaopatrują się w środki odurzające u dilerów z Mazowsza. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że 7 maja łódzkim drogami będzie przemieszczać się 21-letni mieszkaniec Częstochowy i wieźć w samochodzie narkotyki. Ponieważ policjanci nie namierzyli samochodu podejrzanego w czasie jazdy, udali się do Częstochowy i czekali na niego pod domem. Około godziny 14.00 typowany diler pojawił się w miejscu zamieszkania – wysiadł wraz z 24-letnim kolegą z opla i wpadł prosto w ręce policji.

Stróże prawa przeszukali obu mężczyzn i samochód – w leżącym na tylnym siedzeniu plecaku ujawniono 1,5 kg amfetaminy. Następnie policjanci weszli do mieszkania 21-letniego podejrzanego. Tam zabezpieczono pieniądze, torebki foliowe ze śladowymi ilościami suszu, wagę, telefony komórkowe i karty SIM, dokumenty oraz sprzęt komputerowy.

W czasie działań kryminalnych do mieszkania 21-latka przybył jego znajomy – 22-letni mieszkaniec Częstochowy. W plecaku, który miał ze sobą, ujawniono sprzęt służący do odważania i porcjowania narkotyków.

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani i przekonwojowani do Łodzi. Usłyszeli już prokuratorskie zarzuty – 21- i 24-latek odpowiedzą za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat. Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi trzeciemu z zatrzymanych – 22-latkowi przedstawiono zarzut przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

W poniedziałek trójka dilerów stanęła przed sądem, który zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Warto dodać, że nie jest to pierwsza realizacja kryminalnych rozpracowujących „narkotykowy szlak”. W styczniu w powiecie łowickim zatrzymano dwóch 30-letnich mieszkańców Żychlina, którzy samochodem marki BMW przewozili kilogram amfetaminy. Natomiast w kwietniu w Aleksandrowie Łódzkim w ręce policji wpadł 22-letni mieszkaniec Łodzi, a w jego samochodzie zabezpieczono 100 gramów amfetaminy. Jak ustalili kryminalni łodzianin kupił narkotyki od 30-letniego zgierzanina, który także został zatrzymany.

Policjanci traktują sprawę jako rozwojową i zapowiadają kolejne akcje wymierzone w narkobiznes. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Łodzi.
 
(KWP w Łodzi, mg)

Powrót na górę strony