Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nastoletni sprawcy przemocy

Data publikacji 25.01.2007

W jednej ze szczecińskich szkół grupa uczniów znęcała się nad młodszymi kolegami. Jednemu z nich podpalili włosy. Z kolei w jednym z internatów koleżanki znęcały się nad równieśniczką.

Uczniowie I klasy jednego ze szczecińskich gimnazjum od kilku miesięcy byli zastraszani przez grupę chłopców z tej samej klasy, którzy w bardzo wyrafinowany sposób stosowali przemoc, grożąc jednocześnie pobiciem. Jak twierdzi większość uczniów, były to chuligańskie wybryki, jednak nie powiadamiali ani nauczycieli ani dyrekcji szkoły.
W połowie stycznia jednemu z chłopców grupa chuliganów wykręciła ręce i skopała go.
 
Znęcali się nad kolegami także psychicznie: obrażali, a głównie upokarzali. Często także „bawili” się zapalniczką, strasząc tych, których ”nie lubili”. Wczoraj w czasie przerwy 16-letni Adrian T. podpalił koledze włosy i tylną część skóry głowy. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji udało się ugasić ogień. W tej chwili przeprowadzone są badania jakie obrażenia poniósł chłopiec.
 
Całą sprawę policji zgłosiła Dyrektor Szkoły a matka poszkodowanego chłopca złożyła zawiadomienie o uszkodzeniu ciała syna i groźbach,ponieważ chłopiec obawia się swoje życie.

Także wczoraj do komisariatu policji w centrum Szczecina zgłosiła się matka z 18-letnią córką.
 
Dziewczyna mieszkała w internacie z trzema koleżankami, które jak twierdzi od początku stycznia znęcały się nad nią psychicznie. Dwa tygodnie temu nie wytrzymała obrażania i wyzywania więc poprosiła wychowawcę o przeniesienie do innego pokoju. Niestety w internacie nie znaleziono dla niej innego miejsca więc trzy nastolatki nadal mogły bezkarnie znęcać się nad koleżanką w pokoju.
 
Jak się okazało dziewczyna dwukrotnie zwracała na siebie uwagę wychowawców i próbowała targnąć się na swoje życie.
 
Jest w tej chwili pod opieką psychologa a 16-latki Emila G, Anna N.i Agnieszka W. są przesłuchiwane przez policjantów jako sprawcy czynu karalnego.
Powrót na górę strony