Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o posiadanie i handel narkotykami

Data publikacji 11.05.2010

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów Wydziału Kryminalnego dolnośląskiej komendy wojewódzkiej. Mężczyzna został zatrzymany, gdy wychodził ze swojego mieszkania. Policjanci zabezpieczyli około 120 porcji heroiny i marihuany oraz dwie wagi elektroniczne do porcjowania środków odurzających. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, w wyniku przeprowadzonej realizacji zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie i handel środkami odurzającymi. Zatrzymany to 29–letni mieszkaniec Wrocławia.

Mężczyzna został zatrzymany na wrocławskim Ołbinie, w chwili gdy wychodził ze swojego mieszkania. Po sprawdzeniu podejrzewanego okazało się, że ma on przy sobie kilkanaście porcji heroiny. Idąc dalej tym tropem, funkcjonariusze sprawdzili także jego mieszkanie.

Wewnątrz, w jednym z pokoi, policjanci odnaleźli kolejne narkotyki ukryte pod szafą. Łącznie zabezpieczono około 120 porcji heroiny i marihuany oraz dwie wagi elektroniczne do porcjowania środków odurzających. Podczas czynności realizowanych przez policjantów na miejscu, do mieszkania zatrzymanego przyszedł inny mężczyzna. Jak się okazało chciał kupić narkotyki.

Mężczyzna ten został zatrzymany do wyjaśnienia, natomiast 29–latek trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z tą sprawą, m.in. skąd zatrzymany miał narkotyki. Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Za handel narkotykami grozi natomiast do 8, a w przypadku znacznej ilości nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / js)

Powrót na górę strony