Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA wpadł podczas kontroli drogowej

Data publikacji 11.05.2010

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 24- letniego mieszkańca powiatu bytowskiego, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania, listem gończym oraz kilkoma nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego. Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości mężczyzna był pasażerem volkswagena, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Wczoraj około 17:45 policjanci ze Starogardu Gdańskiego otrzymali informację o jadącym ulicą Lubichowską volkswagenie, którego kierowca miał być nietrzeźwy. Skierowani w ten rejon funkcjonariusze, próbowali zatrzymać auto, jednak jego kierowca nie reagował na dawane przez policjantów sygnały. Po krótkim pościgu kierujący vw zatrzymał się.

Jak ustalili policjanci, po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach, pasażer osobowego volkswagena okazał się być poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. 24-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania i listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Gdańsku oraz nakazem doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego. Mężczyzna poszukiwany był także przez policjantów z Bytowa, Prokuraturę Rejonową w Kościerzynie oraz Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim.

24-latek ma na "swoim koncie" rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kradzieże i niestosowanie się do wyroków sądu.

(KWP w Gdańsku / mw)
 

Powrót na górę strony