Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani 10 minut po napadzie

Data publikacji 25.01.2007

W niespełna 10 minut po usiłowaniu rabunku na przechodzącej ulicą kobiecie, dwaj jego sprawcy zostali zatrzymani przez patrolujących miasto policjantów. Jeden z napastników, 13 grudnia 2006 r. wyszedł z więzienia po odbyciu kary 4,5 roku pozbawienia wolności za podobny czyn.

24 stycznia około godziny 19:00 w Opolu dwaj mężczyźni zaatakowali idącą ulicą młodą kobietę. Bijąc w tył głowy i kopiąc usiłowali zabrać jej torebkę. Wszystko działo się na oczach przechodniów. Napastnicy nie przewidzieli jednak, że tym razem ofiarą ich ataku jest policjantka. Mimo zaskoczenia nie dała sobie wyrwać torebki, a swoją postawą zmusiła napastników do ucieczki. Policjantka szybko powiadomiła o zdarzeniu dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. 

W chwilę po tym, komunikat o napadzie usłyszeli dwaj policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, pełniący służbę w patrolu pieszym w okolicy ul. 1-go maja. Policjanci dobrze znając swój rejon, wytypowali miejsce, w którym mogą pojawić się sprawcy napadu. Jak się okazało spotkali tam dwóch mężczyzn, którzy na ich widok usiłowali odejść w przeciwnym kierunku. Zostali zatrzymani. Szybko okazało się, że odpowiadają rysopisowi podanemu przez świadków i pokrzywdzoną. W trakcie zatrzymania byli spokojni, tłumacząc, że są w drodze do domu babci jednego nich.

Zatrzymani to 24-letni Tomasz F. mieszkaniec Opola oraz 26-letni Piotr N. mieszkaniec Prószkowa. Tomasz F. niedługo cieszył się wolnością – 13 grudnia 2006 r. wyszedł z więzienia po odbyciu kary 4,5 roku pozbawienia wolności za rozbój.

Teraz obu mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.
Powrót na górę strony