Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna rozlewnia zlikwidowana

Data publikacji 12.05.2010

Policjanci z Łodzi zlikwidowali nielegalną rozlewnię spirytusu. Łącznie zabezpieczyli ponad 2 tysiące litrów spirytusu oraz sprzęt służący do jego filtrowania i odkażania. Zatrzymano dwóch mężczyzn zamieszanych w przestępczy proceder, którzy uzyskiwali czysty spirytus ze skażonego spirytusu technicznego.

Wcześnie rano policjanci weszli do typowanych pomieszczeń gospodarczych, w których miała znajdować się nielegalna rozlewnia i przeszukali je. Wewnątrz znaleźli plastikowe pojemniki typu Mauser, wypełnione cieczą o silnej woni alkoholu, aparaturę służącą do odkażania i filtrowania spirytusu technicznego oraz potrzebne do procesu technologicznego chemikalia. Kryminalni ustalili, że osoby zajmujące się tym przestępczym procederem, uzyskiwały czysty spirytus ze skażonego spirytusu technicznego, poddając go specjalistycznej obróbce chemicznej. Następnie trunek rozlewany był w litrowe plastikowe butelki i wywożony z przeznaczeniem do sprzedaży.

Łącznie zabezpieczono ponad 2 tysiące litrów spirytusu, który zostanie przebadany przez biegłych. Podczas realizacji stróże prawa zatrzymali dwóch mężczyzn zamieszanych w ten nielegalny interes. 20-letni łodzianin i 21-letni mieszkaniec Włocławka wpadli w ręce kryminalnych na ul. Romana w Łodzi. Podejrzewani poruszali się peugeotem boxerem, w którym ujawniono 100 plastikowych butelek z trefnym spirytusem.

Ustalono, że 20 i 21-latek przewozili alkohol z rozlewni w gminie Brójce do Łodzi. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Po przesłuchaniach przez koluszkowskich śledczych, usłyszeli zarzut z artykułu 65 paragraf 1 kodeksu karno skarbowego. Zgodnie z tym przepisem kto nabywa, przechowuje lub przewozi wyroby akcyzowe lub opakowania z tymi wyrobami stanowiące przedmiot czynu zabronionego lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, jeśli rodzaj, ilość lub wartość wskazują na ich przeznaczenie do działalności gospodarczej, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji powiatu łódzkiego wschodniego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź Widzew.

(KWP Łódź / dz)

 

Powrót na górę strony